UPDATE: 2.1 - přesouváme se na blog >mypocket<, nejnovější přispěvky najdete tam :)

Barzoj - Ruský chrt

20. září 2009 v 19:19 | Kajííík
Barzoj - Ruský chrt

Původ plemene

Plemeno Barzoj je známo již od z dávnověku. Pochází z Arábie, odkud se dále rozšířilo do Egyptu, Evropy, Asie a především Ruska. Od jejich původní ho využití k honu (i jako lovec vlků) se již upustilo, ale velice brzo našlo jiné uplatnění. Používá se pro velice populární chrtí závody v běhu za umělým zajícem. Hlavní předností je rychlost a bystrozrakost.

Charakteristika

Toto plemeno je již na první pohled velice nápadné úzkým dlouhým čumákem, dlouhými štíhlými nohami a úzkou hrudí. Vyniká velice lehkou kostrou. Obvyklá váha u samce je v rozmezí čtyřiceti až padesáti kilogramy. Výškou se pohybují od šedesáti do devadesáti centimetrů v kohoutku. Feny jsou menší vzrůstu než psi (okolo deseti centimetrů). Barzoj má jemnou, středně dlouhou a zvlněnou srst v kombinaci hnědé a bílé barvy. Obvyklá délka života je 12 let.

Povaha

Jedná se o klidného a rozvážného psa. V určitých ohledech o psa do vyšší společnosti. I přes svou klidnou povahu se při hrách dokáže nadchnout a projevit neskutečný elán. Stále si však udržuje svou důstojnost a ušlechtilost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama