UPDATE: 2.1 - přesouváme se na blog >mypocket<, nejnovější přispěvky najdete tam :)

První pláž pro psy

12. září 2009 v 8:23 | Kajííík

ÚVOD


Všichni milovníci společné dovolené se svým psím kamarádem a rovněž milovníci bezproblémového pobytu se svým psem na pláži a společného dovádění u moře, se v roce 2008 dočkali potěšující zprávy. V tomto roce byla totiž otevřena na Kypru první psí pláž, která slouží pouze psům a jejich majitelům.

Mnozí se pousmějí a pomyslí si, co je na tom tak potěšujícího. Kypr totiž formálně zakazuje pobyt psů na pláži, na rozdíl od ostatních států, kde je zákaz individuální. Kdo jezdí se svým psem k moři, ví, že na soukromých plážích, patřících hlavně k hotelům, je většinou vstup se psem zakázán. Psi mají dovoleno chodit na veřejné pláže, ale i zde narazíte na ceduli se zákazem vstupu.

Ti z nás, kteří se chystají vyrazit se svým psem k moři, potvrdí, že je nutné si nejdříve zjistit, na které pláže je vstup psům povolen. Méně problémů bývá mimo sezónu. Protože se nařízení a omezení, které mají v pravomoci vydat obce a města, neustále mění, po příjezdu bychom se měli informovat o tom, kam psi smí a kam ne. Předejdeme tím nepříjemnostem ze strany ostatních uživatelů pláží, ať už z důvodu toho, že společné koupání se psem jim není příjemné nebo z důvodu zdravotních, což jsou tak rozšířené alergie. Rovněž se tak vyhneme možnému finančnímu postihu.

A kde se tato pláž pro psy nachází?

Kypr, třetí největší ostrov ve Středomoří, ostrov bohyně Afrodité a jeho známé letovisko Agia Napa. Agia Napa byla dříve malou rybářskou vesničkou, v dnešní době patří k nejvyhledávanějším letoviskům na celém ostrově s množstvím hotelů, barů a restaurací. Všechny její pláže byly oceněny Evropskou unií modrou vlajkou za jejich čistotu.

A snad proto, že psi nejsou na Kypru vítanými návštěvníky pláží, docházelo ke střetům mezi milovníky psů a jejich odpůrců. O zřízení psí pláže se začalo mluvit již v roce 2006. Zákonodárci, starající se hlavně o lidská práva, doporučili zřídit takové prostory, kde by si mohli užívat společných vodních radovánek chovatelé psů a jejich miláčci. A právě takové místo vzniklo v letovisku Agia Napa.

Zákonodárci si od zřízení této pláže slibují, že utichnou spory mezi pejskaři a odpůrci psího plemene, kteří dbají na dodržování zákona - tedy zákazu vstupu psů na pláže. Zřízení této pláže bylo i kladně hodnoceno kyperskou Stranou zelených. Rovněž si od toho slibují zvýšení atraktivity místa a zvýšení návštěvnosti, hlavně ze strany chovatelů psů.

Kromě pláže výhradně pro psy a nejkrásnějších pláží ostrova, nabízí letovisko návštěvníkům i několik muzeí, klášter z dob benátských, Makronissoské hrobky a mnoho dalších zajímavostí. Takže po splnění všech veterinárních opatření platných pro tento ostrov, při dostatku finančních prostředků nezbývá než sbalit vše potřebné pro náš pobyt u moře, svého čtyřnohého kamaráda a vyrazit směr Kypr, letovisko Agia Napa a na pláž pouze a pouze pro všechny milovníky psů a jejich psích miláčků.
Ale pozor, ne všichni psi milují vodu, moře a slunce a mají stejnou představu o dovolené jako vy. Mohlo by se vám stát, že místo ráje byste zažili hotové peklo.

Autorka: Iveta Hrušková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekD ZdenekD | E-mail | 17. ledna 2017 v 20:17 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na pata-kaja.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

2 FelixR FelixR | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 12:11 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama